امروز: یکشنبه 30 دی 1397
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

دانلود تحقیق افسردگی

دانلود تحقیق افسردگیدسته: روانشناسی و علوم تربیتی
بازدید: 3 بار
فرمت فایل: docx
حجم فایل: 27 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 11

افسردگی عبارت است از احساس غم، دلسردی، یاناامیدی به مدت حداقل 2 هفته در اغلب روزها و اغلب ساعات روز، به علاوهعلایم همراه

قیمت فایل فقط 7,700 تومان

خرید

افسردگی عبارت است از احساس غم، دلسردی، یاناامیدی به مدت حداقل 2 هفته در اغلب روزها و اغلب ساعات روز، به علاوهعلایم همراه.

این مطالب برای تمامی كسانی كه تحت تاثیر احساسات ناشی از افسردگی می باشند، توصیه می گردد. در ضمن، امیدواریم این بروشور برای دوستان و خویشاوندان كسانی كه ازافسردگی رنج می برند، نیز مفید واقع گردد. این بروشور توصیف می كند كه حس افسردگی چگونه است، چگونه افراد افسرده می توانند به خودشان كمك كنند، چگونه می توان به كسی كه افسرده است كمك كرد و اینكه از متخصصین چه كمكی می توان گرفت. همچنین برخی نکاتی راکه در مورد افسردگی نمی دانیم، را توضیح می دهد.در انتها فهرستی از منابعی را كه میتوانید اطلاعات بیشتری بیابید،ارائه می شود.

مقدمه:

همه ما گاهی اوقات احساس خستگی، بدبختی و ناراحتی میكنیم، این احساسات معمولاً بیش از یك یا دو هفته دوام نمی آورند و چندان با روند زندگی ما تداخل ایجاد نمی كند. گاهی اوقات دلیل خاصی برای آن وجود دارد، گاهی هم فقط از غم و اندوه ناشی میشود. ما معمولا خودمان از پس آنها برمی آییم و نیازی به كمك گرفتن از دیگران نداریم.

زمانی افراد افسردگی جدی دارند که:

ـ احساس افسردگی سریع برطرف نشود.

ـ به قدری حالشان بد باشد كه زندگی روزمره آنها دچار اختلال گردد.

علایم شایع و حس افسردگی چیست:

حس افسردگی به مراتب قوی تر و نامطلوب تر از دورههای كوتاه مدت یأس و ناراحتی است كه همه ما گاه وبی گاه با آن مواجه می شویم. معمولا بسیار طولانی مدت می شود و می تواند روزها، هفته ها و حتی ماه ها طول بكشد.

اغلب افراد مبتلا به افسردگی دارای همه علائم ظاهری لیست شده در اینجا نیستند، ولی اكثراً حداقل پنج یا شش مورد را دارند. این علائم عبارتند از:

ـ احساس ناراحتی در بیشتر اوقات, ولی ممكن است در هنگام غروب كمی بهترشوند.

ـ از دست دادن توجه و علاقه به زندگی و عدم توانایی در لذت بردن از هر چیز.

ـ تصمیمگیری مشكلتر می شود.

ـ نمی توانند به چیزهایی كه دوست دارند، بپردازند.

ـ كاملاً احساس خستگی می كنند.

ـ احساس بیقراری و اضطراب دارند.

ـ كم اشتها شده و وزن كم می كنند و برخی افراد برعكس، پراشتها شده و چاق می شوند.

ـ 1 تا 2 ساعت طول میکشد تا بخواب روند و زودتر از وقت معمول بیدار می شوند.

ـ علاقه خود را به رابطه زناشویی از دست می دهند. 

ـ اعتماد به نفس آنها كم می شود.

ـ احساس بی مصرفی، بی كفایتی و ناامیدی می كنند.

ـ از دیگران دوری می كنند.

ـ تند خو و بدخلق می شوند.

ـ در اوقات خاصی از روز، معمولا صبحها حس بدی دارند.

ـ به فكر خودكشی می افتند. 

معمولاً ما متوجه نمی شویم که چگونه دچار افسردگی می شویم، زیرا به تدریج در ما ایجاد می شود. ممكن است تصمیم بگیریم با آن مقابله كنیم وخودمان را به خاطر تنبل بودن یا بی اراده بودن سرزنش كنیم. گاهی لازم است دیگران ما را متقاعد كنند كه كمك خواستن نشانه ضعف نیست. ممكن است تلاش كنیم برای غلبه برافسردگی خود به شدت كار و فعالیت كنیم. این امر می تواند ما را به مراتب متاثرتر و فرسودهتر كند ما اغلب به دردهای فیزیكی و جسمی، سردردهای مداوم یا بی خوابی توجه نمی كنیم، گاهی اوقات این نشانههای فیزیكی می تواند علامت اولیه افسردگی باشد.

علل بیماری:

برای بیماری افسردگی واقعی هیچ علت یگانه و روشنی نمیتوان متصور بود. بعضی از عوامل زیستشناختی مثل بیماریهای جسمی،اختلالات هورمونی، یا بعضی داروها میتوانند نقش داشته باشند.

عوامل اجتماعی و روانی نیز میتوانند نقش داشته باشند.

 اختلالات ارثی نیز میتوانند مؤثر باشند.

 بروز این حالت ممکن است با تعداد وقایعناراحتکننده زندگی فرد ارتباط داشته باشد.

 برای افسردگی روز مرهای كه همه ما گاه به گاه تجربه می كنیم، معمولا بیش از یك دلیل وجود دارد.این دلایل در افراد مختلف میتوانند متفاوت باشند. ممكن است گاهی اوقات کاملاً واضح به نظر برسند و یا بالعکس آشكار به نظر نرسند.این عوامل میتوانندیک چیز ناامید كننده ویاس آور باشند یا به خاطر از دست دادن چیزی یاشخصی باشد.اماگاهی اوقات، مشخص نیست که چرا احساس افسردگی می كنیم. فقط بی حوصله هستیم، قوز می كنیم، حس غم داریم، و انگار که از دنده چپ بلند شده ایم. واقعا نمی دانیم چرا. به هر ترتیب این احساسات می توانند به قدری بد باشند كه ما نیاز به كمك داشته باشیم.

عوامل تشدید کننده بیماری:

چیزهایی كه در زندگی ما رخ می دهد:

حس افسردگی بعد از یك رویداد عذاب آور، مثل سوگواری، طلاق و یا از دست دادن شغل، طبیعی به نظر می رسد. ممكن است چند هفته یا چند ماه بعد هم به فكر كردن و صحبت كردن راجع به آن رویدادتلخ بپردازیم،ولی پس از مدتی این رویداد تلخ را به تدریج میپذیریم و سعی میکنیم که با آن کنار بیاییم. ولی عدهای از ما نمیتوانیم با آن کنار بیاییم و دچار افسردگی میشویم.

فایل ورد 11 ص

قیمت فایل فقط 7,700 تومان

خرید

برچسب ها : دانلود تحقیق افسردگی , افسردگی , احساس غم , دلسردی , نا امیدی , احساسات ناشی از افسردگی

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر